menu

RYŚ – termomodernizacja budynków jednorodzinnych

2016-01-20 12:40:19 (ost. akt: 2016-01-20 12:50:52)Z związku ze zbliżającym się naborem na termomodernizacje budynków jednorodzinnych w ramach środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Gmina Świętajno pragnie zainteresować właścicieli programem RYŚ.
Dzięki realizacji programu „Ryś – termomodernizacja budynków jednorodzinnych” spodziewane jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i niebezpiecznych pyłów do atmosfery, czyli ograniczenie tzw. niskiej emisji. Ma ona znaczący wpływ na jakość powietrza w Polsce. Obniżenie niskiej emisji można m.in. osiągnąć poprzez poprawę efektywności wykorzystania energii w domach jednorodzinnych. Składają się na nią prace remontowe prowadzące do kompleksowej termomodernizacji budynku oraz oszczędność energii, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych i odnawialnych źródeł energii.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej NFOŚiGW:http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/rys---termomodernizacja-budynko-jednorodzinnych//
lub w Urzędzie Gminy pod nr telefonu: (89) 623 20 78