menu

Koncert charytatywny "Dobre Anioły'

2016-04-11 13:57:55 (ost. akt: 2016-04-28 08:09:18)

Koncert charytatywny pod nazwą "Dobre Anioły" zorganizowały trzy placówki:
- Terapia Zajęciowa przy Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych,
- Kreolia - Kraina Kreatywności,
- Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie.
Celem tego spotkania była pomoc i wsparcie dla Agaty i Irka z Gminy Świętajno, którym w listopadzie spłonął dom.
Zniszczenie było ogromne. Spłonęło praktycznie wszystko, ale wraz z pożarem przyszła do nich fala bezinteresownej pomocy. Sąsiedzi, rodzina, znajomi i zupełnie obce osoby ofiarowały im swoje wsparcie.
Piękna piosenka o aniołach w wykonaniu solistki z Kreoli - Krainy Kreatywności była wstępem całego przedsięwzięcia. Aukcja po mistrzowsku i brawurowo poprowadziła Joanna Gawryszewska sprzedając wszystkie Anioły. Przedmioty aukcyjne były wykonane przez podopiecznych Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz zostały ofiarowane przez lokalnych darczyńców. Każdy z ofiarowanych Aniołów stworzony był niepowtarzalny. Techniki wykonania były różnorodne od malarstwa na drewnie, haftowanych jak i pluszowych Aniołów do porcelanowych i z masy solnej. Można było również poczęstować się pysznymi ciastkami, kawą i herbatą.
W czasie przerwy w licytacji wystąpił Jarosław Chojnacki, który przeniósł nas w magiczny świat swoich lirycznych piosenek.
Królem licytacji został lokalny przedsiębiorca, który nabył wiele Aniołów. Wielkie serce okazała również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie, która wylicytowanego Anioła Stróża podarowała Agacie i Irkowi, by chronił ich nowy dom.
Radość osób, które zakupiły wystawiane na aukcji przedmioty była podwójna. ich pieniądze pomogą poszkodowanym, a sami stali się właścicielami unikatowych aniołów.
Rodzina dziękowała za każdy, nawet najdrobniejszy gest, który w tak trudnym momencie pozwala przenosić góry i wierzyć, że wszystko się uda.


Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie
ul. Młodzieżowa 2
12-140 Świętajno
tel. 508 445 116