menu

Paraolimpijczycy w Gminie Świętajno

2016-06-22 14:23:56 (ost. akt: 2016-06-22 14:54:03)

Paraolimpijczycy w Gminie Świętajno.

Dnia 16.06.2016 na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury, Gmina Świętajno gościła paraolimpijczyków z Fundacji- Akademia Integracji. Ich prezentację i umiejętności mieli okazję zobaczyć i w niej współuczestniczyć podopieczni ŚDS z Piasutna , przedszkolaki z Jerutek oraz I kl. ze Świętajna.
Reprezentanci Fundacji - wybitni sportowcy: (finaliści mistrzostw świata, Europy i olimpiad dla osób niepełnosprawnych w szpadzie) i przede wszystkim, znakomici ludzie: Radosław Stańczuk, Grzegorz Pluta, Arkadiusz Jabłoński, Stefan Makowski omawiali zachowania ryzykowne, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia.
Celem programu było: popularyzacja dyscyplin paraolimpijskich oraz zmiana sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie polskim, a także budowanie świadomości dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa i ceny nieprzezorności.
Należy zaznaczyć, że przybyłe osoby, z pełnym zrozumieniem i sympatią, przyjęli Gości.
Prowadzącym był Arkadiusz Jabłoński, który opowiadał jak wiele może osiągnąć każdy człowiek który wierzy we własne marzenia. Odpowiadali na pytania i wyjaśniali wszelkie zagadnienia związane z szermierką. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną jak i pokaz szermierki na wózkach .Następnie mieli okazje spróbować własnych sił w pojedynku na szpady.

Gminny Ośrodek Kultury
w Świętajnie