menu

"Święto Pieczonego Ziemniaka" w Długim Borku

2016-09-23 14:24:25 (ost. akt: 2016-09-23 14:37:10)

"Święto Pieczonego Ziemniaka" w Długim Borku jest już tradycją, dlatego nie zabrakło tego wydarzenia również w tym roku. Gorące palenisko na ziemniaki zapraszało każdego smakosza pieczonych ziemniaków. Podczas święta mieszkańcy Długiego Borku przygotowali mnóstwo przepysznych potraw w szczególności z ziemniaka, ale i nie tylko, na stole nie zabrakło klasycznych sałatek z ziemniakiem, pieczonych kiełbasek, owoców.
Jak co roku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Przeprowadzone zostały konkursy w których uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Zadaniami dzieci podczas konkursów było m.in. Zdobycie jak największej ilości kropek w bitwie o króla i królową biedronek; wyścig strusi, a nawet wyścigi w dojeniu krowy.
Takie wydarzenia stymulują potrzeby społeczne i kulturalne społeczności lokalnej oraz promują dorobek kulturalny naszego regionu. Piękna idea krzywienia kultury i obyczajów łączy i zaangażuje ludność Gminy Świętajno, niejednokrotnie przekazujących tradycje rodzinne następnym pokoleniom.

Gminny Ośrodek Kultury
w Świętajnie