menu

POROZMAWIAJMY O JEZIORACH

2016-11-14 09:16:05 (ost. akt: 2016-11-14 09:25:01)

Porozmawiajmy o jeziorach

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 24 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w restauracji „Porto” przy ul. Nadbrzeżnej w Giżycku. Temat spotkania: Czy mazurskie jeziora są czyste?
Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat czystości jezior. Czy użytkownicy naszych jezior dbają o ochronę środowiska? Czy nad mazurskimi jeziorami jest wystarczająca ilość portów, w których można zrzucić nieczystości i zostawić śmieci? Czy łodzie mają wystarczające wyposażenie? Czy wszyscy wodniacy dostosowują się do obowiązujących zasad? – takie i inne pytania nurtują wszystkich, którym na sercu leży zachowanie dziedzictwa naturalnego naszej pięknej Krainy.
Drugi temat to ryby. Dlaczego w mazurskich restauracjach i barach tak trudno o świeżą mazurską rybkę? – ten temat zostanie podjęty na kolejnym jeszcze spotkaniu. Na razie Fundacja zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem czystości jezior. Wszystkie pomysły i wnioski zostaną skrzętnie zapisane i staną się elementem bardziej kompleksowych działań, a może programu na rzecz Wielkich Jezior Mazurskich.
Serdecznie zapraszamy!