menu

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY

2016-12-07 12:20:59 (ost. akt: 2016-12-07 12:49:48)

Mikołajkowe warsztaty

W Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbyły się świąteczne warsztaty wyplatania z wikliny papierowej.
Inspiracją naszych zajęć były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, a głównym celem nauczenie dzieci wykonania z wikliny choinek. Ponieważ dla większości uczestniczek było to pierwsze spotkanie z wikliną papierową warsztaty zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap to nauka skręcania papierowych rurek. To zajęcie okazało się trochę bardziej skomplikowane niż by się wydawało, ale sprytne palce naszych podopiecznych i cenne wskazówki prowadzących dały efekt w postaci ogromnej ilości materiału plecionkarskiego.
Następnym etapem było plecenie wcześniej przygotowanych elementów. W ten sposób zaczęły kształtować się małe choinki. Dzięki dużej ilości różnorodnych, barwnych elementów dekoracyjnych przekazanych do dyspozycji uczestniczek, ich ogromnej wyobraźni, kreatywności i poczuciu estetyki oraz inspirującym pomysłom i wskazówkom prowadzących powstały przepiękne i jakże efektowne choinki bożonarodzeniowe.
Jesteśmy pewni, że to dopiero początek naszej przygody z wikliną papierową. Ogromne zainteresowanie jakie wzbudziły warsztaty, niewspółmiernie niskie koszty ich przeprowadzenia w stosunku do uzyskanego efektu, no i przede wszystkim radość i satysfakcja uczestników to dla nas ogromna motywacja do kontynuowania i propagowania tej formy rękodzieła artystycznego wśród naszej gminnej społeczności.Gminny Ośrodek Kultury
w Świętajnie