menu

Powiatowa Gala Sportu Szkolnego 2016

2016-12-22 13:25:00 (ost. akt: 2016-12-23 09:47:40)

9 grudnia w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie odbyła się zorganizowana przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie „Powiatowa Gala Sportu Szkolnego”.

Galę uroczyście otworzył Jarosław Matłach – Starosta Powiatu Szczycieńskiego. Imprezę swoją obecnością zaszczycili licznie zaproszeni goście – Jarosław Matłach, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela, Wójtowie, Burmistrzowie i Dyrektorzy z poszczególnych szkół z Powiatu Szczycieńskiego oraz Sponsorzy Renata Chorążewicz Dyrektor Kaufland Szczytno, Grzegorz Skalik Właściciel Firmy Skalik w Świętajnie, Bolesław i Wojciech Zaborowski Właściciele Firmy Moto Centrum Zaborowski w Szczytnie, Mariusz Szerszeń Właściciel Fabryki Klimatu, Andrzej Garlikowski Prezes Safilin oddział w Szczytnie, Krzysztof Karwowski Prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Mariusz Spychał Właściciel Firmy WPZ Lemany, Dariusz Bryczkowski Właściciel Zakładu Cukierniczego w Szczytnie.

Na gali wyróżnieni zostali uczniowie oraz nauczyciele szkół Powiatu Szczycieńskiego, którzy osiągali najwyższe wyniki w zawodach sportowych w roku szkolnym 2015/2016. Dodatkowo nagrodzone zostały najbardziej usportowione szkoły powiatu.

Najlepsi sportowcy z naszej gminy:

Szkoły podstawowe – dziewczęta
1. Wiktoria Templin – SP. Świętajno
1. Natalia Dąbkowska – SP. Świętajno
1. Patrycja Templin – SP. Świętajno

Szkoły podstawowe – chłopcy
1. Adam Obidziński – SP. Świętajno
2. Kacper Malon – SP. Świętajno
3. Konrad Szostak – SP. Świętajno
3. Jakub Więcek – SP. Kolonia

Szkoły gimnazjalne – dziewczęta
1. Magdalena Lenkiewicz – Gim. Świętajno
2. Anna Więcek – Gim. Świętajno
3. Julia Pac – Gim. Świętajno

Szkoły gimnazjalne – chłopcy
1. Andrzej Kaczmarczyk – Gim. Świętajno
2. Piotr Pieloszczyk – Gim. Świętajno
3. Jakub Kuczewski – Gim. Świętajno

Nauczycielem wychowania fizycznego z największymi osiągnięciami na zawodach sportowych w gminie Świętajno w roku szkolnym 2015/2016 jest Pan Marcin Tański z gimnazjum w Świętajnie.