menu

Siłownie zewnętrzne

2017-06-22 13:54:47 (ost. akt: 2017-07-10 14:15:14)

Siłownie zewnętrzne to urządzenia do ćwiczeń zlokalizowane na świeżym powietrzu. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych i aktywnych, jak i starszych, które cenią zdrowy styl życia. To także doskonały sposób na urozmaicenie treningu i wydostania się z czterech ścian tradycyjnego centrum fitness czy naszych domów. Urządzenia siłowni zewnętrznej poprawiają koordynację ruchową oraz mają wpływ na ogólny stan zdrowia ćwiczącego.


ŚWIĘTAJNO (PARK)

Elementy, z których składa się siłownia:
1. Twister
2. Wioślarz
3. Orbitrek
4. Podciąg nóg
Twister – narzędzie poprawiające koordynację ruchową. Regularne ćwiczenia wzmocnią lędźwiową część kręgosłupa.
Wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców.
Orbitrek – wpływa pozytywnie na kondycję większości stawów, wzmacnia mięśnie nóg, bioder, brzucha, ramion oraz ogólną kondycję fizyczną.
Podciąg nóg – urządzenie angażuje sporą część środkowych i górnych partii mięśniowych. Należą do nich ramiona, plecy, grzbiet, biodra (zwłaszcza pośladki), nogi i brzuch.


SPYCHOWO (TEREN PRZYSZKOLNY)

Elementy, z których składa się siłownia:
1. Wahadło/Wioślarz
2. Steper/Prasa nożna
3. Rowerek/Narciarz
Wahadło – dzięki ćwiczeniom na wahadle aktywują się mięśnie bioder oraz stawów biodrowych. Ćwiczenia kształtują i wzmacniają mięśnie brzucha i pleców.
Steper – wzmacnia i rozbudowuje mięśnie nóg i pośladków, poprawia ogólną wydolność organizmu, pozytywnie wpływa na układ krążenia. Poprawia koordynację i kształtuje sylwetkę. Nie obciąża stawów.
Prasa nożna – przyrząd ten służy do budowania masy mięśniowej kończyn dolnych. Jej największą zaletą jest usprawnienie prawidłowego funkcjonowania nóg.
Rowerek – rozwija głównie dolną część ciała, jednak dodatkowo angażuje m.in mięśnie brzucha, barki, tricepsy i bicepsy. W przypadku dolnych partii mięśniowych, poprawi się głównie ich wydolność i wytrzymałość.
Narciarz – aktywizuje i wzmacnia dolne partie mięśniowe. Poprawia sprawność kończyn górnych oraz ogólną kondycję fizyczną.


SPYCHOWO (AMFITEATR)

Elementy, z których składa się siłownia:
1. Wioślarz/Twister
2. Orbitrek/Wyciskanie siedząc

Wyciskanie siedząc – urządzenie służące do rozwoju mięśnia piersiowego większego
oraz utrzymania łopatki w prawidłowym położeniu. Wywiera wpływ na wzmocnienie mięśni w okolicy obręczy barkowej, oraz kończyn górnych.


JERUTY

Elementy, z których składa się siłownia:
1. Orbitrek/Wyciskanie siedząc
2. Wioślarz/Twister