menu

Gimnazjum w Świętajnie

2015-01-30 09:31:45 (ost. akt: 2017-06-21 09:20:52)

ul. Młodzieżowa 2 12-140 Świętajno

Gimnazjum im. K. I. Gałczyńskiego
w Świętajnie
ul. Młodzieżowa 2
12-140 Świętajno
E-mail: sekretariat.swietajno@vp.pl
tel. 89 6226185
http://gimnazjum-swietajno.edupage.org/
,,Ogród w barwach tęczy” przy Gimnazjum w Świętajnie


Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Świętajnie otrzymało dofinansowanie na realizację zadań z zakresu edukacji ekologicznej:
Nazwa zadania: Bioróżnorodność (np. tworzenie ogrodów botanicznych, lapidariów geologicznych, ścieżek dydaktycznych, ogródków meteorologicznych)
Tytuł zadania: „Ogród w barwach tęczy”
Koszt kwalifikowalny: 4350,00 złotych
Kwota dofinansowania: 2900,00 złotych
Opis zadania:
Projekt jest kontynuacją prac prowadzonych w latach 2008 oraz 2015. W tym roku planowane jest wzbogacenie (uzupełnienie) już istniejącej kolekcji, odnowienie oraz zagospodarowanie kolejnej części nowego terenu.
W pracach związanych z planowaniem, odnawianiem i pielęgnacją ogrodu wezmą uczniowie oraz rodzice. Prace prowadzone będą pod hasłem „Ogród w barwach tęczy”.
Założeniem projektu jest stworzenie kolekcji składającej się z krzewów ozdobnych liściastych. Stanowią one zróżnicowaną grupę, istnieje duże urozmaicenie form pokrojowych, kształtu i koloru liści, ozdobnych kwiatów, owoców i pędów. Dzięki tym krzewom ogród nabierze kolorów. Niektóre z nich to krzewy zimozielone, inne to efektowne krzewy kwitnące. Żaden ogród nie obejdzie się bez liściastych krzewów ozdobnych.
Uczniowie, wykorzystując zakupione atlasy, będą rozpoznawać gatunki roślin i krzewów, które znajdują się już w ogrodzie. Kolekcja jest i będzie prezentowana na wszystkich zajęciach edukacyjnych prowadzonych w ogrodzie.
http://www.wfosigw.olsztyn.pl/