menu

Edukacyjna podróż klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii

2018-04-16 14:44:10 (ost. akt: 2018-04-17 08:35:06)

„Jakże piękna jest pamięć o tych, którzy za nas walczyli…” – pod takim hasłem 22.03.2018 roku uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii rozpoczęli swoją edukacyjną podróż do Świętajna. Jednym z głównych założeń naszej wycieczki było oddanie hołdu poległym na cmentarzu komunalnym, którzy walczyli za nasz kraj, za naszą Polskę. Uczniowie poprzez zapalenie i złożenie zniczy na grobie, w skupieniu i modlitwie uczcili pamięć o żołnierzach wyklętych. Pobyt na cmentarzu pokazał rzadko spotykaną u dzieci powagę i zadumę.
Kolejnym etapem naszej podróży była wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie pod okiem specjalisty – pani Danuty Fabisiak, mogliśmy dowiedzieć się, jak ważna i istotna jest pielęgnacja uzębienia. Celem spotkania była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Uczniowie młodszych i starszych klas dobrze znają negatywny wpływ próchnicy na mleczne i stałe zęby, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.
W czasie wizyty dowiedziały się również, jak rozpoznawać dobre przybory do mycia zębów oraz jak należy prawidłowo utrzymywać higienę jamy ustnej. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty i obejrzeć wyposażenie gabinetu stomatologicznego.
Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby uczniów, którzy okazali się bardzo odważnymi, dzielnymi pacjentami.
Dalsza nasza podróż edukacyjna przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie, w którym odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem wychowawców oraz opiekunów placówki. Choć za oknem pogoda nie dopisywała, nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pracowitością odszukiwali pierwszych oznak wiosenno-świątecznych, które z wielkim entuzjazmem rozgrzewały kreatywność naszych uczniów. Celem naszego spotkania było kultywowanie tradycji świątecznych. Wychowankowie w ramach zajęć twórczych i rękodzielniczych tworzyli cudowne ozdoby świąteczne. Różnorodność materiałów pozwoliła naszym uczniom na stworzenie indywidualnych, niepowtarzalnych, własnoręcznie wykonanych ozdób, np.: kartki wielkanocne, girlandy z papierowych zajączków oraz stroiki. Fabryka pomysłów naszych uczniów była różnorodna. Spotkanie było doskonałą okazją do rozbudzenia własnej kreatywności, pogłębienia zainteresowań sztuką zdobniczą, jak również kształtowania zdolności manualnych. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, umiliły naszym uczniom oczekiwanie na święta oraz wprowadziły w wielkanocny nastrój. Oprócz samodzielnie wykonanych ozdób, uczniowie zabrali ze sobą niesamowite wrażenia, pozytywną energię i nowe doświadczenia.

Szkoła Podstawowa
w Kolonii