menu

Kolejne dofinansowania dla Gminy Świętajno w konkursie "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla"

2018-05-25 07:38:32 (ost. akt: 2018-05-25 08:37:03)

W dniu 21 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się podpisanie umów na realizację projektów, które uzyskały dofinansowanie w Programie Odnowa Wsi Woj. Warmińsko-Mazurskiego "Wieś Warmii Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć".
W tym programie Gmina Świętajno uczestniczy od początku jego istnienia i w ramach konkursów pt. "Aktywna Wieś Warmii Mazur i Powiśla" zrealizowała już 11 inicjatyw, uzyskując wsparcie finansowe w łącznej wysokości blisko 120 tys. zł. W tegorocznej edycji konkursu, wśród objętych dofinansowaniem projektów znalazły się 2 kolejne, tym razem z sołectw Piasutno, pt. Utworzenie siłowni plenerowej jako elementu ścieżki zdrowia w Piasutnie i Spychowo, pt. Zagospodarowanie brzegu Jeziora Spychowskiego - budowa boiska do piłki plażowej.
Autorami nagrodzonych pomysłów i złożonych w konkursie wniosków są członkowie grup Odnowy Wsi w tych sołectwach. Zadania uzyskały wsparcie finansowe wysokości 50% ich wartości, zgodnie z regulaminem konkursu, w kwocie po 10 tys. zł. Realizacja planowana jest do końca października br.
Umowy z Marszałkiem Województwa podpisywały Wójt Gminy Świętajno, Alicja Kołakowska i Skarbnik Gminy, Magdalena Majewska.