menu

Uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Długi Borek połączone z festynem rodzinnym pn. "Promujemy Potrawy Regionalne"

2018-06-05 08:52:13 (ost. akt: 2018-06-05 09:03:42)

Drugiego czerwca w Długim Borku odbyło się uroczyste przekazanie wozu strażackiego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Długim Borku połączone z festynem rodzinnym pn. "Promujemy Potrawy Regionalne" Wydarzenie te rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Długim Borku podczas której odbyło się poświęcenie wozu strażackiego, następnie strażacy na czele z Wozem Bojowym przemaszerowali na teren straży pożarnej.
Po przywitaniu przybyłych gości, strażaków i mieszkańców wsi Długi Borek głos zabrała Wójt Gminy Świętajno Pani Alicja Kołakowska. Przemówili również, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Długim Borku dh Krzysztofa Turek, p.o. Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie Grzegorz Rybaczyk, oraz Radny Powiatowy Krzysztof Buła, który odczytał list od Starosty Szczycieńskiego Pana Jarosława Matłacha. Następnie nadszedł czas na przekazanie na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Długim Borku dh Krzysztofowi Turek AKTU PRZEKAZANIA wozu strażackiego, który wraz z kluczykami przekazała Wójt Gminy Świętajno. Nastąpił czas na prezentację wozu poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez druha Andrzeja Bełcikowskiego.

Jednostka w Długim Borku powstała w 1963 roku. W 1971 roku została oddana do użytku strażnica OSP. Wtedy jednostka posiadała motopompę przewożoną wozem konnym. W 1984 roku jednostka została wyposażona w pierwszy samochód marki Żuk. W 2010 roku Żuk został zastąpiony samochodem marki Volkswagen. Obecny wóz pożarniczy to trzeci samochód w historii OSP, który spełnia oczekiwania strażaków i pozwoli na profesjonalne działania operacyjne strażaków ratowników.

Po uroczystościach nadszedł czas na festyn rodzinny „Promujemy Potrawy Regionalne”. Dla dzieci i młodzież czekała moc atrakcji. Ogromne dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy animacyjne, duże bański mydlane. Nie zabrakło potraw regionalnych oraz pieczonego dzika i świni. W czasie biesiady zagrała Kapela Jędrka ze Szczytna, a wieczorną zabawę pod chmurką poprowadził DJ NATI.

Ochotnicza Straż Pożarna w Długim Borku serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Gminny Ośrodek Kultury
w Świętajnie