menu

OSP Spychowo

2015-03-16 13:57:39 (ost. akt: 2016-10-04 13:10:56)

ul. Mazurska 1; 12-150 Spychowo

http://www.spychowo.strazacy.pl

Prezes - Jarosław Grudziądz
V-ce Prezes - Naczelnik - Grzegorz Groszyk
Z-ca Naczelnika - Maciej Zawalich
Sekretarz - Monika Grudziądz
Skarbnik - Marta Jędrysiak
Gospodarz - Paweł Grudziądz
Komisja Rewizyjna
Przewodniczący - Szymon Skrajny
Sekretarz - Krzysztof Napiórkowski
Członek - Waldemar Matusiak

UROCZYSTE OTWARCIE DŁUGO WYCZEKIWANEJ REMIZY STRAŻACKIEJ
Od lat spychowscy druhowie marzyli o nowej remizie.
Dzisiaj strażacy mogą powiedzieć, że wreszcie spełniły się ich marzenia, gdyż w piątkowe popołudnie 30 września 2016 r. uroczyście przekazano obiekt w ręce spychowskich strażaków z nadzieją, że będzie on służył wszystkim ludziom, a w szczególności tym, którzy z narażeniem własnego życia podjęli się ratowania zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia.MIĘDZYGMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

Dnia 13 września 2015 r. na boisku sportowym w Spychowie zostały rozegrane Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Swoje reprezentacje wystawiły: Gmina Świętajno oraz Gmina Rozogi. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, przyszedł czas na zmagania sportowe. Na wcześniej przygotowanych stanowiskach strażacy rywalizowali ze sobą osiągając w ostateczności coraz to lepsze wyniki. Należy zaznaczyć fakt, iż do tych popisowych zmagań druhowie ze wszystkich jednostek przygotowywali się wcześniej. Zawodnicy zacięcie walczyli o tytuł najsprawniej działającej ekipy. Każdy zastęp musiał pokonać tor przeszkód na czas. Nie zabrakło również dwóch drużyn młodzieżowej OSP Świętajno. Zorganizowane zawody zmobilizowały strażaków do poprawienia sprawności fizycznej, a przede wszystkim mają ogromny wpływ na podtrzymanie tradycji. Wzmagania strażaków obserwowała Wójt Gminy Świętajno Alicja Kołakowska oraz Wójt Gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki. Gospodarze Gmin złożyli wszystkim druhom podziękowania za czas, jaki poświęcają dla ratowania życia i mienia mieszkańców oraz życzyli dalszych sukcesów.
Nad regulaminowym przebiegiem zawodów sportowo-pożarniczych czuwała komisja sędziowska z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.
Z pośród ośmiu drużyn wyłoniono zwycięzców, którymi okazała się drużyna z Piasutna.
Skład zwycięskiej drużyny (OSP Piasutno)
1. Robert Gronowski (dowódca)
2. Sławomir Piekarski (operator motopompy)
3. Piotr Grądzik
4. Patryk Lipka
5. Michał Borkowski
6. Jakub Borkowski
7. Łukasz Saran
8. Dominik Gromadzki
9. Sebastian Rosłoń
Gorące podziękowania składamy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie, którzy włączyli się w organizację zawodów sportowo-pożarniczych.