menu

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2018-10-11 14:41:59 (ost. akt: 2018-10-12 13:23:06)

W Dniu Edukacji Narodowej kieruję do wszystkich Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi szkół Gminy Świętajno najserdeczniejsze życzenia.

Zawód, który wybraliście, wymaga wielkiej odpowiedzialności i życiowej mądrości. Pod Waszą opiekę trafiają pokolenia młodych Polaków, którzy z czasem przejmą odpowiedzialność za losy kraju. Otwieracie ich umysły nie tylko na świat wiedzy, ale też na świat wartości. Ze względu na wyjątkowy charakter Waszego zawodu macie decydujący wpływ na to, jaką drogą w przyszłości podążą Wasi wychowankowie, jakimi ludźmi się staną, jak odnajdą się w społeczeństwie.

W imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Świętajno, życzymy aby codzienny trud nie przysłonił Państwa pasji, zapału, które decydują o wyjątkowym charakterze zawodu nauczyciela i sprawiają, że wciąż możliwe jest podejmowanie nowych wyzwań. Życzę, aby Państwa praca była twórcza, pozwalała rozszerzać umiejętności i kompetencje zawodowe, sprzyjała rozwojowi szkół, a przede wszystkim służyła każdemu dziecku w jego wszechstronnym rozwoju.

Wszystkim Państwu życzymy radości z efektów podejmowanych przedsięwzięć, satysfakcji z sukcesów oraz wiele zdrowia i osobistego szczęścia.


Alicja Kołakowska
Wójt Gminy Świętajno