Logo: Urząd Gminy Świetajno
Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: RodzinaBaner: Telewizja Kopernik
Baner: Mapa GminyBaner: Umów wizytę w Urzędzie SkarbowymBaner: Emp@tiaBaner: ZusPue
Baner: ZusBaner: Praca.pl - Urząd Gminy Świętajno nie odpowiada za treści umieszczone na portalu .

Pozostałe aktualności

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Świętajnie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W piątek, 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Ceremonia miała wyjątkowy i wzruszający charakter ze względu na pożegnanie wicedyrektor placówki – Ireny Anielskiej.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas VIII tradycyjnym polonezem. Pełni profesjonalizmu i wdzięku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne na wysokim poziomie.
Apel był również okazją do przedstawienia nowego przewodniczącego Samorządu Szkolnego, którym został Maciej Bracki.
Następnie z dumą i godnością przekazano na ręce uczniów młodszych klas sztandar szkoły. Po ślubowaniu uczniów klas VIII nastąpiło wręczenie świadectw i nagród wyróżnionym oraz pozostałym uczniom.
Po oficjalnej części młodzież zaprezentowała sztukę pt.  „Absolweusz”. W zabawny i lekki sposób przybliżono wszystkim zebranym współczesną wersję epopei narodowej „Pan Tadeusz”.
Dalsza część uroczystości miała sentymentalny charakter ze względu na pożegnanie pani wicedyrektor Ireny Anielskiej, która po 44 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Słowa uznania za rzetelną pracę, profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz dzieci zostały skierowane od władz gminy, rodziców, uczniów, nauczycieli i dyrektora szkoły.
 
Na zakończenie uroczystości uczniowie podstawówki z dziecięcym zapałem zaśpiewali wesołe, utrzymane w wakacyjnym klimacie piosenki oraz urzekli widzów rytmicznym tańcem.
 
Zanim zabrzmiał ostatni dzwonek dyrektor szkoły Lucyna Częścik złożyła uczniom oraz swoim współpracownikom życzenia słonecznych, bezpiecznych, pełnych wspaniałych wspomnień wakacji.
 
Artykuł – Monika Dąbkowska
Zdjęcia – Renata Milińska

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

ZAPROSZENIE NA OTWARTE SPOTKANIE INFORMACYJNE

 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” w związku        z planowanym naborem wniosków, zaprasza wszystkich zainteresowanych możliwością pozyskania środków na wdrażanie operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 do udziału w otwartym spotkaniu informacyjnym.
 
Podczas spotkania będzie można zapoznać się z planowanymi przedsięwzięciami, które zostaną dofinasowane w bieżącym okresie programowania  (Rozwijanie działalności gospodarczej, Tworzenie sieci w zakresie świadczenia usług turystycznych, krótkich łańcuchów żywnościowych, rynków zbytu produktów lub usług lokalnych.). Omówione zostaną poszczególne działania oraz podstawowe założenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.
 
Miejsce spotkania: Urząd Gminy w Świętajnie
Data: 25.06.2021 r.
Godzina:  12.30

Obsługa interesantów

UWAGA - przełączenie numeru 998

Od dnia 17 maja 2021 r. wszystkie wywołania kierowane na numer alarmowy 998 w województwie warmińsko-mazurskim będą obsługiwane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.
 

Raport Diagnostyczny

Pod koniec czerwca 2020 roku Starostowie: Działdowski – Paweł Cieśliński, Szczycieński – Jarosław Matłach, Piski – Andrzej Nowicki i Nidzicki – Marcin Paliński, podpisali w Szczytnie porozumienie w sprawie utworzenia Obszaru Funkcjonalnego „Południowe Mazury” subregionu Warmii i Mazur, składającego się z 26 jednostek samorządu terytorialnego (powiatu działdowskiego, powiatu nidzickiego, powiatu piskiego, powiatu szczycieńskiego oraz 22 gmin).
Obszar Funkcjonalny „Południowe Mazury” jest częścią składową projektu pilotażowego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Centrum Wsparcia Doradczego”, którego efektem będzie m.in. opracowanie strategii terytorialnej partnerstwa, określenie kluczowych dla rozwoju obszaru projektów, przygotowanie dla nich wstępnych analiz wykonalności, a dla jednego wybranego przedsięwzięcia – zarysu wniosku o dofinansowanie.
Trwają prace nad opracowaniem strategii dla obszaru funkcjonalnego Południowe Mazury.

Załączniki

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO - kształcenie młodocianych pracowników

Ogłoszenie

O G Ł O S Z E N I E
 
Informuję, że  
2 kwietnia 2021 (piątek)  
Urząd Gminy Świętajno
będzie czynny  
do godziny 12 .00
 
 
 
                              Wójt Gminy Świętajno

Konkurs "Pamiątka regionu Warmii i Mazur"

Rozliczenie PIT - informacja dla emerytów i rencistów

  • Trwa akcja składania zeznań PIT za 2020 r.
  • Z urzędem skarbowym można się rozliczyć do 30 kwietnia 2021 r., np. w serwisie e-Urząd Skarbowy.
  • Przypominamy emerytom i rencistom, jak mogą przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i jak najszybciej otrzymać zwrot podatku.
W tym roku osoby, które otrzymały z organu rentowego PIT-11A, mogą:
  • złożyć samodzielnie zeznanie roczne, albo
  • nic nie robić do 30 kwietnia - wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 r., automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT.
Zwrot nadpłaty
Zwrot nadpłaty podatku trwa do 45. dni, jeśli zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane albo złożone elektronicznie - najłatwiej w usłudze twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.
W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do 3. miesięcy.
Ważne:
aby uzyskać zwrot nadpłaty, zgłoś swój rachunek bankowy do  urzędu skarbowego – możesz to zrobić w zeznaniu podatkowym lub na formularzu ZAP-3.Jeżeli rachunek był zgłoszony wcześniej i jest aktualny, nie musisz nic robić.
Przekazanie 1% na rzecz OPP
Emeryci lub renciści, którzy otrzymali z organu rentowego PIT-40A i chcą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP), mogą wskazać wybrane OPP w oświadczeniu PIT-OP lub w zeznaniu podatkowym.
Emeryci i renciści, którzy otrzymali jeden PIT-40A i chcą, by wskazana w ubiegłym roku OPP otrzymała ich 1% podatku, również nie będą musieli nic robić, jeśli do 31 marca 2021 r. nie zostanie odwołany stan epidemii. Jeśli natomiast stan epidemii byłby odwołany, to emeryt/rencista będzie musiał sam złożyć PIT-OP lub zeznanie PIT-37 lub PIT-36.
Jeśli podatnik otrzymał PIT-11A i chce przekazać 1% na tę samą organizację co w ubiegłym roku, nie musi nic robić. Urząd skarbowy zrobi to za niego za pośrednictwem usługi Twój e-PIT w automatycznie zatwierdzonym zeznaniu podatkowym.
Jeżeli natomiast podatnik chce przekazać 1% podatku na rzecz innej OPP niż rok wcześniej, to wskazuje ją w zeznaniu, które składa do swojego urzędu skarbowego.
Ważne:
  • wskazana w ubiegłym roku OPP musi znajdować się w aktualnym Wykazie OPP,
  • gdy w systemie znajduje się zeznanie – niezależnie od tego, czy złożysz je sam, czy zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane przez KAS – nie składaj PIT-OP.

Pogram Fundacji Batorego - Akcja Masz Głos

Ogłoszenie
Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos
W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.
Do akcji Masz Głos 2021 mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywistki i aktywiści z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie – angażując do współpracy mieszkańców i władze lokalne. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniami na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos. Wystarczy, że wejdą na stronę www.maszglos.pl i między 15 lutego a 8 marca zapiszą się do programu.
Udział w akcji Masz Głos trwa 10 miesięcy i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy dostają wsparcie merytoryczne, a także pomoc w przygotowaniu planu działania, określeniu celu i realizacji pomysłu we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Najlepiej współpracujące społeczności: mieszkańców z władzą samorządową mają szansę na prestiżową nagrodę Super Samorząd, przyznawaną przez Fundację Batorego. Nagroda przynosi gminie uznanie jako sprawnie funkcjonującej społeczności samorządowej.
Masz Głos zdalnie, Masz Głos realnie. Działaj lokalnie!
 
 
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 12